Głupota ludzka... czyli jak za szybko w mordę nie dostać

 • Przedstawię tobie rzeczy - a właściwie głupoty przez, które szybko może oberwać się twojej postaci przez twoją nieuwagę lub głupotę. Piszę ten poradnik, dlatego żeby potem nie było pretensji od strony graczy "skrzywdzonych" przez innych graczy.

  1. Chcesz rozmawiać z Ordforem - przed jego siedzibą stoją strażnicy. Nie wchodzisz na pałę przez drzwi tylko zatrzymujesz się i grzecznie czekasz aż strażnicy zezwolą na twoje wejście. To może się skończyć obuchem w głowę lub rozmową z Ordforem face2face i wyrzuceniem przez drzwi.

  2. Trafiasz do aresztu za kradzież - chyba logiczne, że pierwszą rzeczą jaką nie zrobisz będzie ponowna głupia kradzież? To może skończyć się w najlepszym wypadku aresztem - raz, że jest to totalnie głupie w RP.
  2.1 Kupujesz coś w karczmie - dochodzi do transakcji, karczmarz podaje ci zamówienie - ty podajesz mu pieniądze. Zabranie zamówienia i ucieczka bez zapłaty skończy się niezbyt dobrze, wręcz tragicznie jeśli znajdą cię strażnicy. (No chyba, że jesteś złodziejem zawodowo, ale to i tak zmusza cię do odegrania kradzieży)

  3. Potrzebujesz żelaza lub innego kruszcu... nie, nie biegniesz do kopalni ze świeżo kupionym kilofem - zgłaszasz się do pracownika kopalni i pytasz o zakup żelaza. To może się skończyć w najlepszym wypadku wywaleniem na zbity pysk z kopalni albo kilkukrotnymi ciosami od straży i pracowników.

  4. Widzisz jak na środku wioski biją się dwie osoby - nie, nie wchodzisz między nich i nie klepiesz pięściami. To skończy się upomnieniem administratora i niezregenerowanym HP - no i zdenerwowanymi graczami jeśli ten pojedynek to nie był RDM.

  5. Wszelkie losowe kopnięcia, uderzenia pięściami, blokowanie w drzwiach itp. jeśli nie jest to odgrywane
  skończą się po pierwsze szybką reakcją odwetową ze strony drugiego gracza (Czego nie polecam) i prędzej czy później upomnieniem administratora.

 • FeezY

  Approved the thread.
 • FeezY

  Closed the thread.