Gerdem, 1123 DE, Prowincja Omor

 • Zeonica Role-Play Lore


  Początki Osadnictwa w Prownicji Omor  W roku 1110 DE, Imperium sprzymierzyło się z Sturgią, w celu odbicia regionu zwanego Zeonicą z rąk Królestwa Vlandii. Po dwu-letniej wojnie, Imperium zdobyło region i rozpoczęło przesiedlenia Vlandian. Cesarz zadecydował, że odpowiednim miejscem będzie nie zamieszkana prowincja Omor, która była bardzo daleko na północy. Sturgianie utworzyli tam kolonię karną i zaczęli przysyłać pojmanych Vlandiańczyków. Mieszkańcy Zeonicy własnymi rękami zaczęli zasiedlać i przygotowywać teren do mieszkania. Budowali osady, mosty i drogi, wszystko po to żeby ułatwić sobie i tak trudne w tych warunkach życie.

  Kolonizacja Gerdem
  Rok 1116 DE, Sturgia prowadziła jeszcze wiele wojen z Battanią i Vlandią. Do prowincji Omor zaczęto dosyłać coraz więcej więźniów z Battani i Vlandii. Kolonia więźniów z Zeonicy, która mieściła się w Omorze. Część więźniów została odesłana do Regionu Gerdem, gdzie mieli założyć nową kolonię karną. Wybudowano drogi, mosty, dwie osady i odnaleziony pokłady żelaza. Gerdem w bardzo szybkim tępie rozwinęło się i przyciągnęło uwagę kupców którzy za niską cenę mogli kupić ogromne pokłady żelaza. Sturgianie czerpali ogromne korzyści z Gerdem i całego Omoru, lecz postanowili, zaostrzyć rygor i czerpać jeszcze więcej.


  Bunt  Rok 1120 DE, mieszkańcy Zeonicy ciemiężeni przez Sturgian, w końcu zaczęli nastawiać się w stronę buntu. Wiele osób uważało, że: "Lepiej zginąć wolnym, niż żyć zniewolonym." Takie nastawienie, nakłaniało coraz więcej i więcej więźniów do buntu, aż w końcu... Rozpoczął się bunt. Na początku, wszystko szło po myśli buntowników, ponieważ Sturgianie nie mieli za dużego garnizonu w Omorze. Lecz po miesiącu, gdy główne wojska dotarły, rozpoczęła się prawdziwa walka. Sturgianie zdobywali osade po osadzie, wioskę po wiosce, a dla tych którzy przetrwali nie mieli litości. W końcu Sturgianie doszli do Gerdem i po dwóch dniach walk, Gerdem stanęło w płomieniach, a grupka ocalałych uciekła w góry.


  Ponowne zasiedlenie Omoru
  Rok 1123 DE, nowy władca Sturgii, jest bardziej łagodny, niż jego ojciec. Postanowił rozwinąć Sturgie i porzeszyć granice jego państwa, nie poprzez podboje, lecz poprzez kolonizacje. Nowy władca nadał pełny zarząd nad prowincją Omor, Jarlowi Germundowi Omorne, który miał zasiedlić i skolonizować region. Jarl Gerdmund nadał ziemię Gerdem ( imię ) De Hauteville, który otrzymał pełną jurysdykcje i władze w regionie. Nowy władca z rodu De Hauteville zmienił nazwę osady z Gerdem na Hauteville.


 • Trevozo

  Closed the thread.