Ród Hauteville | "Okrutne prawo...

 • Ród Hauteville


  ... Moje prawo."  Hialtta Hauteville, założyciel i jednocześnie głowa rodziny władającej pod wasalstwem ziemiami Hauteville. Mimo swej krótkiej kadencji - zapamiętywany jako prawy-okrutnik, niby przykład istnego oksymoronu. Dumny tego co osiągnął skupia swój wzrok na rozwój własnych włości pod względem bezpieczeństwa, majątku, a przede wszystkim... wojska.


  Siedziba rodu znajduje się na północnych krańcach państwa Ragnara. Znajdując się na bezpośrednim dostępie do morza - włości Hauteville są jednym z głównych punktów obronnych na wybrzeżu.


  O Hautevillach można rzec wiele - o ich nieustępliwości, honorze, przekazywanym z ojca na syna kodeksie postępowania. Jednakże czyż można zować ich ludźmi prawymi, pobłażliwi? Czyż są idealni w swych czynach? Karty historii skąpo opisują ich dzieje, gdyż czymże Oni się wsławili? Lokalne szepty stają się dawką informacji o nich, o tym, że potomkowie Hialtta będą ciężką, okutą w żelazo ręką panować w swym domu.  Hierarchia rodowa


  Ordfor

  Hialtta Hauteville


  Prawowity-wybrany następca


  Kasztelan


  Kapitan


  Huskarl
  Ujął w dłonie róg piękny, długawy, krwią uzupełniony i uniósł wysoko - On zaś klęknął, rosły mężczyzna, potężnie wyglądający w swym rynsztunku opancerzonym. Runął na kolana, a miecz wbił po swej prawicy w spoconą glebę. Dłonice swe rozłożył, a huskarlowie wokół wyciągnęli oręż i skierowali w niego. Wszakże oni sami świadkiem, a Bogowie pieczętują - krew po jego licu spływa niczym przetkana błękitem, a oręże jego ludzi skierowane ku piachowi, wbite, a wraz z ich klęknięciem, a powstaniem wybrańca rozległ się okrzyk głośny... "Niech żyje... Hiallta!"